Külalised Ühendkuningriigist jagasid UNESCO Eesti võrgustiku kohtumisel oma kogemusi
Kokkusaamisel esinesid UNESCO Suurbritannia Rahvusliku Komitee strateegia-, uuringu- ja kommunikatsiooniüksusest
Oktoobri alguses kohtusid Tallinna Õpetajate Majas UNESCO Eesti võrgustiku liikmed. Kokkusaamisel esinesid väliskülalised Matthew Rabagliati ja Liam Smyth UNESCO Suurbritannia Rahvusliku Komitee strateegia-, uuringu- ja kommunikatsiooniüksusest.
Ettekanne “Building a network of UNESCO sites” rääkis sellest, kuidas Ühendkuningriigi UNESCO Rahvuslik Komisjon loob üle riigi UNESCO paikade võrgustikku. Ühtse võrgustiku loomine on paras proovikivi, sest Ühendkuningriik on suur, partnereid palju ja Londonist on keeruline võrgustiku arendamist hallata. Sestap soovitakse piirkondadesse luua kohaliku UNESCO Rahvusliku Komisjoni käepikendused. Muide, erinevalt meist brittidel vaimse kultuuripärandi nimekirja midagi veel kuulu ja sellega tehakse alles esimesi samme.
Teine välisettekanne „Scotland Trail“ tutvustas Šotimaa UNESCO rada. See on digitaalne rada, mis ühendab 13 UNESCO poolt määratud paika üle Šotimaa. Tegemist on maailmas esimese seesuguse rajaga, mis koondab kõik ühe riigi UNESCO paigad ning propageerib vastutustundlikku turismi. Ainulaadne partnerlus Šotimaa valitsuse, Ühendkuningriigi UNESCO rahvusliku komisjoni, Visit Scotlandi ja Šotimaa UNESCO määratud paikade esindajate vahel võimaldab šotlastel jagada oma UNESCO lugu uuenduslikul, põneval ja mis kõige tähtsam – vastutustundlikul viisil.
Kohtumisse mahtusid veel praktiline töötuba ning Tallinna Vanalinna elukeskkonda, liikuvust ja turismi puudutava uuringu tutvustus, misjärel said huvilised koos Eesti Kunstiakadeemia doktorandi Triin Talkiga vanalinna jalutuskäigule minna. Marsruudil Raekoja platsilt Balti jaama võeti jutuks vanalinn kui UNESCO pärand ning head näited keskaegse vanalinna ja ümbritseva linnaruumi sidumisest.
UNESCO Eesti võrgustiku kohtumist korraldasid Visit Estonia, kultuuriministeerium ja UNESCO Eesti rahvuslik komisjon.
Täpsem ülevaade kohtumisest kultuuriminiesteeirumi kodulehel: Kultuuri-, pärandi- ja loodusturism: UNESCO paigad ning nähtused Eestis ühist väärtust loomas
Viimati uuendatud
29.10.2024